Насоси Д, 1Д (Україна)
Насоси Д, 1Д (Україна)
Насоси типу Д, 1Д - з горизонтальним валом одноступінчаті призначені для перекачування води та інших рідин аналогічних по хімічній активності, температурою до 85°С, в'язкістю до 36сСт, з водневим показником рН від 4 до 12, а також нафти, продуктів її переробки з кінематичною в'язкістю до 10 - 4 м2/с і рідин із вмістом механічних домішок не більше 1% і з розміром твердих часток не більше 0,2 мм. Застосовуються на насосних станціях першого і другого підйомів міського, сільського і промислового водопостачання, а також для зрошення і осушення полів.
Особливості конструкції і призначення насосів типу Д, 1Д:
Відцентрові, горизонтальні, одноступінчаті насоси типу Д, 1Д мають двосторонній полуспиральный підведення рідини до робочого колеса і спіральний відвід.
Корпус насоса має роз'єм в горизонтальній площині. Розташування всмоктувального та напірного патрубка в нижній частині корпусу насоса дозволяє проводити ремонт без від'єднання труб і демонтажу двигуна. Двигун приводить в дію ротор насоса через пружну втулочно-пальцеву муфту. Опорами ротора є радіальні або радіально-упорні підшипники. Робоче колесо двостороннього входу, що забезпечує рівновагу осьових сил.
Подвійні сальникові ущільнення надійно запобігають протікання по валу.
Матеріал основних деталей насосів типу Д, 1Д: корпуса, кришки і робочого колеса — чавун СЧ 18-36; вала — сталь 45.
Пристрій і принцип роботи насоса типу Д, 1Д
На загальній фундаментній рамі електронасосні агрегати встановлений безпосередньо сам насос, з'єднаний пружної втулочно-пальцевої муфти з приводним двигуном. Електронасос типа Д є відцентровим, горизонтальним одноступеневим з двостороннім полуспиральным підведенням рідини до робочого колеса. Має спіральний відвід і сальникове ущільнення валу.
Кришка насоса типу Д і корпус виконані з чавуну, в горизонтальній площині через вісь ротора є роз'єм. Розбирання насоса можлива без від'єднання трубопроводів і зняття двигуна, завдяки тому, що нагнітальний і всмоктуючий патрубки насоса розташовані в нижній частині корпусу.
Для можливості приєднання вакуумного насоса або для випуску повітря при заповненні насоса самопливом у верхній частині кришки корпусу передбачено отвір М16х1,5. Протікання рідини по валу запобігає сальникове ущільнення. Для насосів 1Д гідравлічний затвор сальника виконується за допомогою підведення рідини до кільця сальника по каналу в кришці насоса.
Корпус і кришку корпусу від зносу захищають ущільнюючі кільця, що також зменшує протікання рідини з напірної порожнини у усмоктувальну. У горизонтальному насосі типу Д встановлено робоче колесо двостороннього входу, що забезпечує надійну роботу насоса,
Насоси позначають наступним чином (на прикладі насоса Д 200-90):
Д - насос двостороннього входу;
200 - подача насоса в м3/годину;
90 - напір у м. вод. ст.
Насос з обточеними робочим колесом позначається Д200-90а.
Для насосов, предназначенных для перекачивания нефти и нефтепродуктов, материал проточной части обозначается буквой Б; химически активных жидкостей - К; воды с содержанием механических примесей до 1% - В; для других типов проточной части допускается содержание механических примесей в перекачиваемой жидкости до 0,05%.
Насосы этого типа могут применяться для диапазона подач Q = 40 - 1800 л/с и напоров Н= 15 - 100 м, мощность двигателя этих насосов составляет N= 15 - 2000 кВт.
Насосы большой мощности изготовляются по индивидуальным заказам.
Серія насоси двостороннього входу типу Д, 1Д включає в себе наступні моделі (щоб подивитися, натисніть потрібну Вам модель):
Графік характеристик напір-продуктивність насоса двостороннього входу типу Д, 1Д: